INFOLINIA KREDYTOWA(+48) 691 895 408

Jak zakupić nieruchomość nie posiadając wkładu wlasnego?

Nie posiadasz środków własnych na zakup nieruchomości? Chcesz dowiedzieć się jakie są sposoby na ominięcie wymaganego wkładu? Dowiedz się więcej jak zakupić nieruchomość nie posiadając wymaganego wkładu własnego, który bank od nas wymaga przy zakupie nieruchomości. Rekomendacja S w 2017 nakłada na klienta obowiązek posiadania 20% wkładu własnego.

Sposób na ominięcie wkładu własnego przy kredycie hipotecznym numer 1

Uzyskaj pożyczkę w zakładzie pracy jeżeli jesteś osobą zatrudnioną w na podstawie umowy o pracę a fundusz pożyczkowy istnieje w Twojej firmie. Jeżeli twój zakład pracy udziela pożyczek zakładowych to często udzielane są one na minimalnym bądź zerowym oprocentowaniu. UWAGA! Pożyczki zakładowe przeważnie udzielane są na krótkie okresy więc musisz to przemyśleć czy twoja równowaga finansowa nie zostanie zachwiana.

Sposób na ominięcie wkładu własnego przy kredycie hipotecznym numer 2

Weź kredyt gotówkowy w banku na wkład własny. Jeszcze w 2016 roku był to najczęstszy sposób na uzyskanie środków na brakujący wkład własny. Aktualnie informacje w BIK aktualizowane są co 7 dni. Więc jeżeli nie masz dużej nadwyżki finansowej w dochodach może być trudno uzyskać taki kredyt. Jeżeli zdolność klienta na to pozwala to może on dofinansować się kredytem niezabezpieczonym. Przeanalizuj jednak swoją sytuację, bo jeśli nie byłeś w stanie odłożyć na wkład własny czy aby na pewno poradzisz sobie z obsługą dwóch kredytów. Gotówki są także droższym rozwiązaniem niż kredyty hipoteczne. Ale często jest to jedyne rozwiązanie. Pamiętaj jednak, że zgodnie z zapisami Rekomendacji S Komisji Nadzoru Finansowego wkład własny nie powinien być skredytowany kredytem gotówkowym. No ale kredyty z gotówki możesz przecież przeznaczyć na bieżącą konsumpcję a Twoje pobory na zakup nieruchomości.

Sposób na ominięcie wkładu własnego przy kredycie hipotecznym numer 3

Dodaj dodatkowe zabezpieczenie. KNF w rekomendacji S wymaga od klienta minimalnego wkładu własnego np. przy zakupie mieszkania. Możemy ominąć powyższy zapis jeżeli dodamy dodatkowe zabezpieczenie. I tutaj rozwiązań jest kilka możliwych. W każdym razie jeżeli posiadamy własną nieruchomość lub ktoś może użyczyć nam dodatkowego zabezpieczenia to często nie posiadając nawet grosza oszczędności możemy nabyć nieruchomość. Ten przypadek zawsze trzeba przeanalizować i zbadać możliwości jakie istnieją. Dlatego warto porozmawiać z doradcą finansowym – sprawdź tutaj.

Sposób na ominięcie wkładu własnego przy kredycie hipotecznym numer 4

Jeżeli posiadamy jeszcze książeczkę w PKO z której jeszcze nie korzystaliśmy być może warto przeliczyć jej aktualną wartość i zdeponowane środki użyć jako wkład własny. Często pozornie niewielkie wpłaty które były robione wiele lat temu mogą stanowić teraz znaczny kapitał. Dowiedz się jakie banki uznają książeczkę jako wkład własny i jak to technicznie rozegrać. Zapytaj doradcy.

Sposób na ominięcie wkładu własnego przy kredycie hipotecznym numer 5

Skorzystaj z dopłaty MDM. Tak dopłata może być zaliczona jako wkład własny. Skorzystaj z programu Mieszkanie Dla Młodych i zarezerwuj sobie dopłatę – skontaktuj się z doradcą finansowym.

Sposób na ominięcie wkładu własnego przy kredycie hipotecznym numer 6

Jeżeli budujesz dom i nie posiadasz absolutnie żadnych środków finansowych a działkę masz z ważnym pozwoleniem na budowę skorzystaj z możliwości zaliczenia działki jako Twojego wkładu własnego. Większość banków daje taką możliwość – podpytaj doradcę kredytowego.

Sposób na ominięcie wkładu własnego przy kredycie hipotecznym numer 7

Nie posiadasz środków własnych. Porozmawiaj z rodziną. Być może możesz liczyć na ich pomoc. Środki uzyskane z darowizny mogą stanowić Twój wkład własny. Pamiętaj jednak o zgłoszeniu powyższej sytuacji do US aby uniknąć domiaru podatku w wysokości 75% od nieujawnionych dochodów.

Sposób na ominięcie wkładu własnego przy kredycie hipotecznym numer 8

Korzystaj z ofert typu 0% prowizji. Dzięki wyborze kredytu bez prowizji Twoje koszty nas starcie będą niższe. To zawsze kilka tysięcy mniej. PAMIĘTAJ! Przeważnie oferty z 0% prowizji mają wyższe oprocentowanie.

Sposób na ominięcie wkładu własnego przy kredycie hipotecznym numer 9

Często kiedy sprzedający chce sprzedać nieruchomość po cenie okazyjnej to możemy się z nim dogadać, że na umowie przedwstępnej wpiszemy wyższą kwotę a nasz brakujący wkład własny już opłaciliśmy. W takiej sytuacji należy zwrócić uwagę czy wyższa wartość nieruchomości odpowiada realiom rynkowym. UWAGA! Taka praktyka istnieje na rynku jednak nie jest to rozwiązanie zgodne z prawem. Więc nie zachęcamy do tego typu rozwiązań.

Sposób na ominięcie wkładu własnego przy kredycie hipotecznym numer 10

Jeżeli sprzedającemu bardzo zależy na sprzedaży nieruchomości to możemy przerzucić na niego część opłat związanych z kredytem lub też kosztami notarialnym – podatek PCC i tp. Dzięki temu więcej środków finansowych zostanie nam w kieszeni.

Sposób na ominięcie wkładu własnego przy kredycie hipotecznym numer 11

Jeżeli zakupujemy od kogoś zadłużoną nieruchomość z myślą o wynajmie to z osobą od której kupujemy możemy się dogadać, że za nieruchomość płacimy mniej bo przez jakiś czas nie będziemy pobierać czynszów najmu.

Sposób na ominięcie wkładu własnego przy kredycie hipotecznym numer 12

Jeżeli kupujemy nieruchomość poniżej jej wartości rynkowej w złym stanie technicznym to często możemy uzyskać kredyt na remont. Kosztorys można odrobinę przeszacować. Część środków więc zostanie Ci w kieszeni.

Sposób na ominięcie wkładu własnego przy kredycie hipotecznym numer 13

Pożycz od najbliższych, rodziny. Być może nie policzą Ci za to odsetek i rozłożą na dogodne raty.

Sposób na ominięcie wkładu własnego przy kredycie hipotecznym numer 14

Jeżeli nie posiadasz wkładu własnego możesz nabyć mieszkanie poprzez przystępnie do długu bankowego. Ma to rację bytu zwłaszcza wtedy jeżeli kredyt był udzielony w walucie obcej.

SSposób na ominięcie wkładu własnego przy kredycie hipotecznym numer 15

Zawyżenie ceny nieruchomości. Poszukaj banku który uzna cenę z operatu szacunkowego, która jest wyższa niż kwota zakupu. Nieruchomość powinna być zakupywana po dobrej cenie. Dopytaj się doradcy o szczegóły.

Sposób na ominięcie wkładu własnego przy kredycie hipotecznym numer 16

W 2017 roku banki nadal udzielają kredytów na 90% wartości nieruchomości pod warunkiem skorzystania z ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.

Dowiedz się które banki posiadają w ofercie ubezpieczenie niskiego wkładu własnego i dopytaj doradcę.

Sposób na ominięcie wkładu własnego przy kredycie hipotecznym numer 17

Jeżeli kupujesz nieruchomość przez pośrednika przerzuć na sprzedającego prowizję za zakup nieruchomości dzięki czemu cena zakupu nieruchomości będzie wyższa ale Twoje zaangażowanie finansowe będzie mniejsze.

Podsumowując: Z usług doradcy warto skorzystać bo nic nas to nie kosztuje a może być on bardzo pomocny. Ważne aby skorzystać z usług doradcy finansowego i przeczytać opnie na temat doradcy.