INFOLINIA KREDYTOWA(+48) 691 895 408

Czy warunki kredytu hipotecznego można negocjować?

Czyli 8 sprawdzonych sposobów na obniżenie oprocentowania.

Z poniższego artykułu dowiesz się jak negocjować warunki kredytu. Poznaj poniższe techiniki a jeśli chesz dowiedzieć się więcej porozmawiaj z doradcą kredytowym.

WAŻNE! Zawsze negocjuj. Jak nie zapytasz nigdy nie będziesz wiedział czy Ci się to uda.

Oto kilka rad które mogą wpłynąć na polepszenie warunków cenowych twojego kredytu:

1. Jedną z lepszych opcji jest zaciąganie kredytu przez doradcę finansowego. Doradca Finansowy, który działa już długo w branży często ma już utarte ścieżki i zna osoby które wydają odstępstwa cenowe.

2. Często w bankach pojawiają się tzw. listy na dni otwarte. Poproś doradcę finansowego aby zorientował się i dodał Cię do takiej listy.

3. Składaj zawsze wniosek do minimum dwóch banków. Zawsze pokazuj wydaną decyzję konkurencji. Często się to sprawdza i bank schodzi z ceny.

4. Zapytaj się o oferty typu cross-sell. Jeżeli skorzystasz z dodatkowych produktów Twoja marża może być niższa. Może Ci się to opłacać. Skorzystaj z pomocy doradcy finansowego aby pomógł Ci to wyliczyć.

5. Sporadycznie w czasopismach np. Murator pojawiają się zniżki w marży/prowizji na kredyty hipoteczne.

6. Często zwiększenie kwoty kredyty lub zwiększenie zaangażowania może spowodować zmniejszenie marży. Upewnij się. Być może niewielkim zwiększeniem udziału własnego uda Ci się uzyskać lepszą marżę.

7. Zwlekaj z podpisaniem umowy i oświadcz w banku, że czekasz na decyzję w innym banku gdzie oferta jest korzystniejsza. Nie musisz mówić gdzie. Niech doradca w banku się trochę postara:)

8. Czekaj do końca miesiąca/kwartału. Odsziały muszą realizować plany sprzedażowe. Aby wypłacić Twój kredyt może będą chcieli zmobilizować Cię do finalizacji tańszym kredytem.