INFOLINIA KREDYTOWA(+48) 691 895 408

Czy warto skorzystać z usług Doradcy Kredytowego?

Jeżeli zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu hipotecznego przeczytaj koniecznie poniższy artykuł bo dzięki wiedzy którą posiądziesz możesz zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Z pewnością dokonasz także lepszych wyborów finansowych.

Statystyki pokazują, że około 50% zaciągniętych przez Polaków kredytów hipotecznych korzysta z usług doradcy finansowego. Nie jest to bez powodu. Za usługi doradcy finansowego nie zapłacisz nawet grosza bo banki wynagradzają go za wykonaną pracę (zgromadzenie dokumentów, konsultacje, pilotowanie procesu, edukację klienta i tp). Więc dlaczego nie skorzystać z darmowej pomocy która nam się należy?

Często już podczas pierwszego spotkania z doświadczonym doradcą finansowym uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Doświadczony doradca finansowy powinien także porównać oferty wielu banków uwzględniając Twoje potrzeby i możliwości. Dzięki takiemu porównaniu i dobrze dobranej ofercie możesz zaoszczędzić kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych w całym okresie kredytowania. Większość doradców finansowych współpracuje z kilkunastoma bankami. Warto zwrócić uwagę, że każdy bank ma swoje procedury i dzięki temu w dwóch różnych bankach nasza zdolność kredytowa może być diametralnie różna. Podobnie jest z dochodami w jednym banku wystarczy 12 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej aby bank uznał taki dochód a w drugim banku musi to być trzy lata.

Często bywa, że klient był w dwóch, trzech bankach i bank odmówił mu udzielenia kredytu jeszcze przed złożeniem wniosków kredytowych. Jest on zrezygnowany bo uważa, że żaden bank nie udzieli mu kredytu. W takiej sytuacji warto udać się do doświadczonego doradcy finansowego bo często znajdzie on rozwiązanie naszego problemu dzięki czemu uzyskamy finansowanie którego tak bardzo potrzebujemy.

Wiele osób zastanawiających się nad zaciągnięciem kredytu hipotecznego idzie bezpośrednio do banku w którym ma konto i rozmawia z doradcą o kredycie. Pyta o symulacje, warunki jakie musi spełnić oraz dokumenty jakie musi dostarczyć. Banki często traktują swojego klienta z górnej półki no bo przecież na kimś trzeba zarobić. Często się zdarza się, że doradcy bankowi sprzedają klientom nieobowiązkowe ubezpieczenia lub dodatkowe produkty aby zrealizować łatwiej swój plan sprzedażowy. No cóż tak to bywa. A z niezależnym doradcą finansowym mogłoby być inaczej bo on nie musi nic ukrywać bo ma w ofercie większość banków hipotecznych. Często klient szukający kredytu hipotecznego nie daje sobie szansy porównania ofert wielu banków. Klient taki cieszy się, że ktoś chce mu pomóc i udzielić mu kredytu. Często klienci nie zdają sobie sprawy jak olbrzymie pieniądze można zaoszczędzić dzięki wyborze odpowiedniej oferty kredytowej. Nie chce się nawet wysilać aby porównać i przeliczyć ile właściwie będzie ich to kosztować. A przecież to takie proste. Często wystarczy 30 minut z niezależnym doradcą finansowym aby wszystko było jasne.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze doradcy finansowego aby mieć pewność, że pomoże on nam w wyborze kredytu, będzie się kierował naszym interesem i doradzi nam przede wszystkim fachowo abyśmy nie popełnili jakiegoś błędu w całym procesie kredytowym.

Aby wybrać sprawdzonego doradcę finansowego:

1. Porozmawiaj ze znajomymi czy korzystali z usług doradcy finansowego i czy jest on godny polecenia.

2. Poszukaj opinii na temat doradcy finansowego w internecie. Wpisz w google np. „doradca finansowy Kielce opinie” i dowiedz się o doświadczeniach innych klientów związanych ze współpracą z doradcą finansowym.

3. Poszukaj artykułów w internecie napisanych przez konkretnego doradcę. Jeżeli się on często udziela w prasie to oznacza, że ma dużą wiedzę merytoryczną związaną z tematyką kredytową i może nam fachowo doradzić.

4. Dowiedz się jak wiele osób skorzystało z usług danego doradcy i ile lat zajmuje się tą profesją.

5. Podczas spotkania zadaj kilka pytań aby sprawdzić jaką wiedzę merytoryczną posiada doradca.

6. Dowiedz się czy doradca finansowy jest niezależny i z iloma bankami współpracuje. Czym więcej instytucji tym lepiej.

7. Sprawdź kwalifikacje doradcy. W Polsce jedyną instytucją certyfikującą doradców jest European Federation of Financial Professionals. Certyfikat doradcy finansowego wygląda tak…

Podsumowując: Z usług doradcy warto skorzystać bo nic nas to nie kosztuje a może być on bardzo pomocny. Ważne aby skorzystać z usług doradcy finansowego i przeczytać opnie na temat doradcy.